Авторизация
 

Зеленський хоче дати нове життя Чорнобилю


10 липня Президент України Володимир Зеленський підписав Указ «Про деякі питання розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Президент зазначив, що указ стане початком перетворення зони відчуження в одну з точок зростання нової України.

«Досі Чорнобиль був негативною частиною бренду України. Настав час це змінити. Ми маємо перетворити  нашу проблему на нашу перевагу. Чорнобиль – це унікальне місце на планеті Земля, де природа відроджується після світової техногенної катастрофи, де є справжнє «місто-привид». Це місто, де 33 роки назад зупинився час. Ми маємо показати це місце світу, науковцям, екологам, історикам, туристам. Давайте нарешті припинимо відлякувати людей, відвідувачів, та перетворимо зону відчуження на науковий і майбутній туристичний магніт. Зробимо тут землю свободи, що стане одним з символів нової України. Без корупції, без дурних заборон, з інвестиціями та майбутнім. Зробимо це разом», - повідомив Володимир Зеленський.

Таким чином, згідно з указом, будуть прокладені нові туристичні маршрути, в тому числі водні, побудовані нові КПП, а наявні будуть відновлені і модернізовані. Також будуть скасовані необґрунтовані обмеження і заборони, наприклад щодо відеозйомки. Завдяки взаємодії мобільних операторів в Чорнобильській зоні покращиться зв'язок. Крім того, Україна стане популяризувати туристичний Чорнобиль на міжнародних заходах, в яких братиме участь.

«Що стосується корупції - це хабарі, які силовики збирають з туристів, а також нелегальний вивіз металобрухту і використання природних ресурсів. Все це ми дуже скоро припинимо», - зауважив Зеленський. 

Для запобігання і протидії корупції, указ зобов'яже чиновників і правоохоронні органи узгоджувати відвідування Чорнобильської зони протягом трьох календарних днів через електронний кабінет, а наявні електронні квитки будуть синхронізовані. При наявності підстав для відмови у візиті людина буде дізнаватися про це напередодні, а не на КПП.

Слід зазначити, що за 33 роки після Чорнобильської катастрофи у зоні відчуження радіаційний фон знизився у 10 тис. разів через те, що природним шляхом зникли короткоіснуючі радіонукліди. Проте частина земель все ще залишається непридатною для постійного проживання та господарювання людини, адже ці землі були забруднені не лише короткоіснуючими радіонуклідами, а й трансурановими елементами, періоди напіврозпаду яких становлять 24 та 6,5 тисячі років.

Нагадаємо, що ІА "ФАКТ" раніше писало про туристичний ажіотаж навколо трагедії Чорнобиля через прем'єру однойменного американо-британського серіалу «Чорнобиль». 

  Следите за нами в Telegram    •   11-07-2019, 14:03
  •   Alina
  •   61

ПОСЛЕДНЕЕ
ПОПУЛЯРНОЕ
  • По рейтингу
  • Читаемое
Мы в соцсетях
  • Facebook
  • Twitter