Авторизация
 

В Україні випустять Чорнобильську горілку

В Україні випустили "ядерну" горілку з чорнобильської пшениці. Для виготовлення експериментальної партії використовувалася вода зі свердловин, розташованих в зоні відчуження. Але споживачам обіцяють повну безпеку.


Українські вчені спільно з британськими колегами виготовили партію унікальної горілки з використанням води і пшениці з Чорнобиля. Таким ноу-хау похвалилася в четвер прес-служба Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ). Напій, як повідомляє відомство, виготовили "за технологією homemade", що в простою мовою означає самогон.

Виробник стверджує, що їхня горілка радіоактивно безпечна. Мовляв, спирт розводили з мінералкою з глибокого водоносного шару в Чорнобилі, яка за хімічним складом нагадує грунтові води французького регіону Шампань.

"Я б назвав це високоякісним самогоном, адже він має нетиповий для високоочищеної горілки смак, а також аромат зерна від наших оригінальних українських методів дистиляції. Мені це подобається", - коментує перший заступник голови відомства з управління зоною відчуження Олег Насвіт.

Окрім цього, в Чорнобилі з'являться ще й річкові круїзи. Подорож обіцяє бути безпечною: всі маршрути перевірили фахівці з визначення доз радіоактивного випромінювання.


В Україні розробили річкові туристичні маршрути по річкам, що протікають в Чорнобилі. Про це ДАЗВ повідомило в своєму акаунті в соціальній мережі Facebook.

Тепер мандрівники зможуть відвідати річки Прип'ять і Уж і побачити іншу сторону зони відчуження - її неповторну природу.

"Всі маршрути перевірені дозиметристами і є безпечними для відвідувачів", - відзначили в ДАЗВ.

Дане рішення було прийнято у зв'язку зі значним зростанням кількості відвідувачів Чорнобиля. Їх число за минулі п'ять років збільшилося практично в десять разів.

Відзначається, що всі водні маршрути розроблені з виконання указу президента України Володимира Зеленського, який спрямований на розвиток територій, що зазнали радіоактивного забруднення після Чорнобильської катастрофи. Постанова була прийнята 10 липня поточного року.


  Следите за нами в Telegram    •   9-08-2019, 16:24
  •   Gin
  •   33

ПОСЛЕДНЕЕ
ПОПУЛЯРНОЕ
  • По рейтингу
  • Читаемое
Мы в соцсетях
  • Facebook
  • Twitter