Авторизация
 

Які інновації готують парламенту слуги народу?

депутаты Верховной Рады

29 серпня розпочне роботу Верховна Рада ХІХ скликання. Утім, вже зараз працює підготовча група, яка готує переформатування парламенту через зміни і кількісні, і якісні. Найбільш інтригуючим при цьому залишається питання: як планує працювати безпрецедентна в історії українського парламентаризму монопартійна більшість, представлена президентською партією «Слуга народу». За словами голови медіа-офісу «СН» Євгенії Кравчук, у фракції шляхом жеребкування буде сформовано групи, щоб легше було здійснювати внутрішню комунікацію. У голови фракції буде 15 заступників – не керівників, а координаторів. Фракція планує працювати у різних форматах і не збирається припиняти депутатське навчання. 

Питання створення коаліції наразі не вирішено. Відомо, що у ній буде щонайменше 254 депутати. На брифінгу Дмитро Разумков пообіцяв журналістам, що першими питаннями, якими займеться новостворений парламент, будуть законопроекти, обіцяні президентом, а також законопроекти, які дозволять відновити економіку. Одним з першим до черги денної увійде закон «Про імпічмент». Згодом буде розроблено і законопроект «Про опозицію», адже для нової влади принципово важливою є ефективна співпраця з опозиційними депутатами.

депутаты ВР Украины 
На зборах підготовчої депутатської групи також анонсовано скорочення парламентських комітетів – з 27 до 22. Серед них будуть:
 1. Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики.
 2. Комітет з питань бюджетних відносин.
 3. Комітет з питань економічного розвитку.
 4. Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики.
 5. Комітет з питань освіти, науки та інновацій.
 6. Комітет з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, деокупації Криму, прав людини, національних меншин, міжнаціональних відносин.
 7. Комітет з питань цифрової трансформації.
 8. Комітет з питань правової політики.
 9. Комітет з питань аграрної та земельної політики.
 10. Комітет з питань антикорупційної політики.
 11. Комітет з питань правоохоронної діяльності.
 12. Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.
 13. Комітет з питань інфраструктури.
 14. Комітет з питань державного будівництва, місцевого самоврядування, регіонального розвитку, містобудування та житлової політики.
 15. Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
 16. Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.
 17. Комітет з питань екологічної політики та природокористування.
 18. Комітет з питань свободи слова.
 19. Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України.
 20. Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.
 21. Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом.
 22. Комітет з питань соціальної політики.

Верзовная Рада

Окрім того, у Верховній Раді ХІХ скликання діятиме Спеціальна контрольна комісія з питань приватизації.

Як бачимо, у новому парламенті можуть зникнути комітети з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки; з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин; з питань промислової політики та підприємництва; з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму та комітет у справах ветеранів та осіб з інвалідністю.

Спорт, за словами Євгенії Кравчук, відійде до комітету гуманітарної та інформаційної політики, «ветеранські справи» - до комітету соціальної політики. Реакція соціальних мереж – скасування комітету у справах ветеранів ветеранська спільнота не сприйме, адже це дуже болюча тема, і можуть бути протести. Отже, потрібна окрема структура, яка б лобіювала інтереси ветеранів у парламенті. 

Мережеву громадськість також цікавлять питання: чому немає окремого комітету, який би опікувався залученням інвестицій? І чому комітет під №21 займається лише інтеграцією з ЄС, а де ж НАТО?

Не зрозумілими видаються і комітетні дублювання: інформаційної політики і свободи слова, інтеграції з ЄС і зовнішньої політики. 

Фото: Комитеты ВР Украины

Що ще викликає питання?
Недоцільним видається об’єднання питань енергетики з питаннями житлово-комунальних послуг. Зрозуміло, що точки дотику у цих двох сфер є, однак галузьенергетики передбачає не лише споживання енергетичних ресурсів, але і їх вироблення, переробку та розподіл. Окрім того, частину питань ЖКП варто вирішувати на місцевому рівні. Не зовсім зрозуміло, чим займатиметься комітет цифрової трансформації: не вказаний об’єкт трансформаційного впливу. 

Хто очолить парламентські комітети у разі їх затвердження? Дмитро Розумков уважає, що кожна політична сила, яка потрапила до парламенту, має своїх відповідних фахівців. Однак, не приховує, що буде виступати за те, щоб усіма комітетами опікувалися саме слуги народу.  


  Следите за нами в Telegram  



 •   12-08-2019, 09:55
 •   Gin
 •   60

ПОСЛЕДНЕЕ
ПОПУЛЯРНОЕ
 • По рейтингу
 • Читаемое
Мы в соцсетях
 • Facebook
 • Twitter